niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Debatowali gimnazjaliści podczas szóstej już edycji konkursu powiatowego pod wspomnianym tytułem. Dotyczył on tematyki związanej z wiedzą o społeczeństwie, ekonomii, prawie i regionie. Konkurs składał się z trzech rund, każda z nich zawierała dwie serie pytań, skierowanych do dwuosobowych zespołów. Pytania konkursowe były przygotowane w formie prezentacji multimedialnej, w ten sposób była również konfrontowana poprawna odpowiedź.

 

„VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie, Prawie i Regionie” okazał się być na wyrównanym poziomie i konieczna była dogrywka. Rywalizowały ze sobą drużyny z gimnazjów w: Miedzierzy, Radoszycach, Rogowie i Stadnickiej Woli. Łącznie o miano najlepszego walczyło osiem zespołów.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali nauczyciele: Anna Dziubińska (Gimnazjum z Rogowa), Edyta Wydra (Gimnazjum w Miedzierzy), Tomasz Stanek (Gimnazjum w Stadnickiej Woli), Kazimierz Relidzyński, Jolanta Bińkowska, Anna Samek oraz Maria Szafrańska (Gimnazjum w Radoszycach). Konkurs otworzyła i obowiązki gospodarza pełniła Beata Fidor, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich. Obecny był również Andrzej Marek Lenart, wicestarosta. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Wojciech Pasek, prezes PTTK o/Końskie, Beata Fidor, wicedyrektor i nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w ZSP nr 3 w Końskich, Halina Kowalczyk, nauczyciel historii i WOS w ZSP nr 3 w Końskich, Piotr Muszczyński, nauczyciel WOS i historii w ZSP nr 3 w Końskich.

 

Teleturniej poprowadzili: Jeasica Wierzbowska i Adam Resiak, uczniowie klasy I ah. W przeprowadzeniu konkursu pomagali uczniowie klasy I ah Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich. Laureatami III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie, Prawie i Regionie zostali:

I miejsce – Mikołaj Kałwiński, Julia Michalska (Gimnazjum Radoszyce),

II miejsce – Wiktoria Perlak, Maria Góral (Gimnazjum Rogów),

III miejsce – Wiktoria Brot, Kinga Lasocka (Gimnazjum Radoszyce)

 

Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Końskich. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody akcesoria komputerowe, książki i upominki rzeczowe. Konkurs zorganizowały i opiekę nad jego przebiegiem sprawowały Agnieszka Andrychiewicz i Agnieszka Lipska.