niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W sobotę 25 marca 2017 roku w Zaborowicach zgromadzili się fani i przyjaciele Marka Werensa, by wspólnie świętować jubileusz muzyka oraz podziękować artyście za dotychczasową pracę. Zagrali i zaśpiewali między innymi: zespół „Milki Band”, „Flying Object', w harcerski nastrój wprowadził widzów zespół „Łoresje”. Zespół # Cooki, tym razem wystąpił wspólnie z wiolonczelistkami, które na tę okoliczność przygotowały jeden z utworów Marka Werensa. Wśród przyjaciół jubilata znaleźli się również: zespół RiF oraz Piotr Salata. Nie obyło się bez improwizacji w wykonaniu samego muzyka, który przypomniał piosenkę napisaną w stanie wojennym pt. „Ludzki los”.

 

Na spotkanie zaproszona została Dorota Łukomska – burmistrz Stąporkowa, rodzinnego miasta artysty, która wręczyła upominek Markowi. Był obecny także Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich. Gratulując wielu sukcesów scenicznych muzykowi, burmistrz wspomniał o nowej płycie Werensa, która niebawem się ukaże.

Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu Koneckiego, dziękując za zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór, wręczyła artyście portret ukazujący wiele wcieleń muzyka (tym razem było ich 9). Pani Dorota przeczytała również bohaterowi wieczoru fraszkę własnego autorstwa pt.„40 – lecie Sceniczne Marka W.” , która stanowiła rymowane podsumowanie dotychczasowej pracy artystycznej Marka Werensa.

„Talentów wiele w jednym ciele

O Marku W. tak można rzec,

Bo: komponuje, śpiewa i uczy

A wielki to od gitary „spec”...

 

„Marku bądź naszą Kofeiną” - życzył przyjacielowi Piotr Salata.