niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Na spotkaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Aktywni” Końskie we wtorkowe popołudnie 14 marca w Domu Kultury w Końskich odbyło się spotkanie pod hasłem „Być kobietą…”, nawiązujące tematycznie do niedawno obchodzonego Dnia Kobiet. W sali wypełnionej po brzegi przewagę stanowiły panie, pilne studentki, które emanują pozytywną energią, „zarażają” radością i optymizmem. Nie zabrakło panów, którzy również chętnie uczestniczą w spotkaniach, aktywnie spędzając czas i rozwijając swe talenty.

 

Motywem przewodnim montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez Dorotę Dudę, była kobieta. Na scenie oprócz prelegentki pojawiły się dziewczęta z dwóch formacji tanecznych, mistrzynie Polski w swoich kategoriach. Jako pierwsze wystąpiły The Batyl . Hiphopowa formacja prowadzona przez trenerkę Patrycję Wojtasik w składzie: Ewa Cholewińska, Weronika Owczarek, Wiktoria Połeć, Iga Stępień, Aleksandra Wolniak, Karolina Mucha, Martyna Ziomek, Paulina Dziuba i Katarzyna Pytlasińska, mają już w swoim dorobku kilka poważnych osiągnięć. Zdobyły II miejsce w kategorii formacja i solo w konkursie tańca w Ostrowcu Świętokrzyskim i wywalczyły I miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Offenburgu, które odbędą się 24 czerwca br.

Kolejną grupą tańczącą na scenie Domu Kultury były dziewczęta ze Studia Tańca Piont ze Stadnickiej Woli w składzie: siostry - Anna i Aleksandra Cieciorowskie, Maria i Zofia Frączyk, Aleksandra Polańska, Barbara Bogacka i Julia Śliwak. To trzykrotne mistrzynie Polski w Zamkniętych Mistrzostwach Polski Freestyle. Grupa we wrześniu będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Austrii.

Prowadząca spotkanie Dorota Duda w swoim wystąpieniu odniosła się do roli kobiety w świecie, mówiła o wielkich kreacjach kobiecych, nawiązując do klasyki literatury polskiej i obcej – od Biblii począwszy, a na współczesnych postaciach skończywszy. W prezentacji multimedialnej pokazane zostały panie, które wywarły wpływ na losy świata. Scenka kabaretowa w wykonaniu młodzieży z ZSP nr 1 w Końskich, pokazała różne wcielenia kobiet - aktywną zawodowo bizneswoman, „kurę domową”, wysportowaną mistrzynię fitness i piękną miss. Natomiast o tym, jak trudno zająć się wszystkimi obowiązkami domowymi na raz (z czym wyśmienicie radzą sobie panie), udowodnił Szymon jako „mężczyzna na urlopie tacierzyńskim”. Wieczór uatrakcyjnił występ wokalny Roksany Jakubowskiej. A podziękowania należą się również Wiktorii Mastalerz, Izabeli Bryk oraz Szymonowi Majewskiemu. Tradycją stało się już, że spotkania studentów UTW są zwieńczane występami chóru. Ale tym razem ostatni utwór wykonali sami panowie z dedykacją dla pań.