niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej imienia kapral Gabrieli Wojciechowskiej obchodzono 21 stycznia 2017 roku w Nieświniu. Podczas uroczystości odsłonięta została pamiątkowa tablica ufundowana przez absolwentów. Historia placówki w Nieświniu sięga 1919 roku, natomiast obecny budynek powstał w 1967 roku przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców.

 

„Życie szkoły, to lata pracy, dziesiątki pedagogów i oczywiście kilkadziesiąt roczników uczniów, corocznie opuszczających jej mury. Szkoła jest elementem naszej teraźniejszości i to niezależnie od wieku i roli, jaką przyszło nam pełnić w naszych społecznościach. Dzięki jej działalności łączą nas wspaniałe wspomnienia” - podkreślała dyrektor placówki – Agata Zielińska.

„Jako pedagog wiem, czym jest szkoła - to ciężka i niezwykle odpowiedzialna praca nauczycieli, to wysiłek uczniów i troska rodziców. Dziękuję, że mogę tu dziś być z Państwem podczas uroczystości. Cieszę się, że wśród społeczności tej szkoły odnajduję znajome twarze absolwentów, z którymi miałam przyjemność pracować” - zaznaczała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Wśród licznych gości znaleźli się również przedstawiciele władz wojewódzkich i gminnych: Marcin Piętak – doradca wojewody świętokrzyskiego, oraz Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński – wiceburmistrzowie MiG w Końskich. Podczas jubileuszu nie zabrakło miejsca na wspomnienia, ale i przypomnienie tych, którzy już odeszli. Program artystyczny pt. „Jubileuszowa Księga Wspomnień”, w wykonaniu przedszkolaków, uczniów i absolwentów placówki, publiczność nagrodziła wielkimi brawami. Na przybyłych gości czekała słodka niespodzianka w postaci okazałego tortu, na którym widniała fotografia budynku szkoły w Nieświniu.