niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Sobota 29 czerwca upłynęła w KoziejWoli w atmosferze świętowania 5. lat działalności miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Festyn zgromadził wielu uczestników, a popularne i znane w środowisku KWusie dowiodły nie tylko zdolności organizacyjnych. Wydarzenie pod patronatem honorowym starosty koneckiego rozpoczęło się występami zespołów działających przy MGOKiS w Stąporkowie pod kierunkiem dyr. Izabeli Wojcierowskiej m.in. Mokrzaneczki z Mokrej i Seniorada. Na scenie wystąpili też inni lokalni muzycy: Paulina Plewa oraz Izabela Majewska (Izynd). Dużą uwagę przyciągnęła wystawa zdjęć z działalności koła, a także wystawa rękodzieła.

Na uroczystości posmakować można było pyz ziemniaczanych, pierogów, słodkich naleśników i orzeźwiającej lemoniady. W trakcie tego wydarzenia na pewien czas zagościł starosta konecki Grzegorz Piec wraz z naczelnikiem wydziału promocji i kultury Marianem Wikierą, którzy wręczyli pamiątkowy grawerton. Pojawił się też przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Jóźwik i miejscowy radny Jacek Trudnos. Nie mogło zabraknąć również burmistrza miasta i gminy Stąporków Jarosława Młodawskiego, który wręczył Gospodyniom różane bukiety.

Warto zaznaczyć, że szczególnie dla dzieci przewidziano sporo atrakcji, takich jak dmuchaniec, pokaz pierwszej pomocy, pokaz militarny w wykonaniu Jednostki Strzeleckiej 2026. Było też malowanie twarzy, warkoczyki, konecki pikachu oraz biały miś - maskotka. Gościnnie swoje stoisko wystawiły KGW Osiemnastki+ z Czarnej, a na okazałych maszynach dojechali z Końskich motocykliści z Floty i Motodemii. Wszyscy odwiedzający dostali kawałek pysznego urodzinowego tortu. A do późnych godzin rozbrzmiewały dyskotekowe dźwięki pod gwiazdami, którymi tonami regulował DJ JOKER.

„Piękne prace Pań z Koziej Woli, no i super jedzenie .Pyzy nadziewane – tzw. szare kluski w szczególności przypadły do gustu moim znajomym. O pierogach nie wspomnę. Pyszna lemoniada i nalewka orzechowa, to było mistrzostwo. Atrakcje dla dzieci, fajna muzyka do tańca, występy zaprzyjaźnionych zespołów...oj się działo” – dzieliła się wrażeniami jedna z uczestniczek tego wydarzenia.

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom: Grzegorz Ciura, ONKO-DERM, MINI MODA, Agnieszka i Marcin Sala, Małgorzata Chałubińska, Tomasz Cheliński. Kawusiom życzymy dalszej owocnej aktywności i pełnej garści wspaniałych pomysłów. Niechaj Wam się wiedzie na każdej niwie!

Informacja za KGW w Koziej Woli