niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Zakończenie roku szkolnego, to czas podsumowań, ale i pożegnań abiturientów, przed którymi stoją życiowe, niełatwe decyzje chociażby, które studia wybrać. Gratuluję Państwu promocji do kolejnej klasy. Abiturientom, którzy żegnają się ze szkołą życzę samych trafnych decyzji na kolejnym etapie kształcenia. Przed Wami wakacje więc życzę abyście wypoczywali bezpiecznie i z nowymi zasobami energii przystąpili do kolejnych etapów edukacji – mówił podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w ZSP nr 3 w Końskich starosta – Grzegorz Piec, któremu towarzyszył naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich – Marian Wikiera.

Nauka, to właściwy klucz do sukcesu. Wasze wysiłki są dziś nagradzane i jednocześnie stawia się prze Wami już kolejne, niełatwe wyzwania, przed którym będziecie musieli stanąć już po wakacjach. W imieniu Zarządu życzę Wam kolejnych sukcesów i samych dobrych wyborów. Jednocześnie dziękuję całemu gronu pedagogicznemu za wysiłek i zaangażowanie, które pozwala Wam się rozwijać i budować potencjał na przyszłość – podsumowywał Jarosław Staciwa – wicestarosta na zakończeniu roku szkolnego w II LO w Końskich.

Drodzy nauczyciele, rodzice, uczniowie, minął kolejny rok szkolny pełen wyzwań, pracy, nauki i niezapomnianych wrażeń. Każdy z Was wniósł coś wspaniałego do tej społeczności. Pragnę serdecznie podziękować nauczycielom za ich codzienną pracę, cierpliwość, wyrozumiałość i zaangażowanie. Rodzicom za obecność, współpracę, motywację. Bez Was wiele z dzisiejszych osiągnieć byłoby niemożliwe. Drodzy uczniowie kolejny rok to kolejny krok do samodzielności. Pragnę z całego serca pogratulować Wam wszystkim – zarówno tym, którzy osiągnęli spektakularne wyniki, jak i tym którzy ciężko pracowali by sprostać wyzwaniom każdego dnia” – mówił do uczniów w I LO w Końskich Dariusz Banasik – członek Zarządu.

Cóż, kolejny rok jest za mną. Teraz jestem już w 3 klasie Liceum i wiem, że po wakacjach nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Moje koleżanki już zaczynają rozmawiać, jakie kierunki studiów biorą pod rozwagę. Jestem zadowolona z dotychczasowych wyników, ale jednocześnie wiem, że nie wolo usiąść na tzw. laurach, bo można zaprzepaścić to, co do tej pory tak ciężko osiągnęłam. Życzę wszystkim wspaniałych wakacji i tyle samo bezpiecznych wyjazdów, co powrotów – mówiła nam Julka, uczennica Liceum.

Tradycyjnie najlepszym z uczniów wręczono świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Podobne podziękowania i wyróżnienia trafiły dla tych, którzy brali udział w olimpiadach, w tym także tych sportowych. Natomiast miłym zaskoczeniem, był występ dyrektora ZSP nr 2 w Końskich Łukasza Misztala, który osobiście w towarzystwie jednej z uczennic zaśpiewał jedną z piosenek podczas części artystycznej za co dostał gromkie brawa zarówno ze strony społeczności szkolnej, jak również i władz powiatu. Gratulujemy odwagi i talentu Panie dyrektorze. W SOSW w Baryczy władze samorządu powiatowego reprezentował – wicestarosta Jarosław Staciwa, natomiast w ZSP nr 1 w Końskich obecna była Danuta Leśniewicz – członek Zarządu, a w ZSP w Stąporkowie uczniom towarzyszył Marian Domagała – wiceprzewodniczący Rady.