niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Dom Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek”w Końskich ma do dyspozycji nowy samochód przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózku inwalidzkim. W uroczystym przekazaniu samochodu uczestniczyli: starosta - Grzegorz Piec, wicestarosta - Jarosław Staciwa, członek Zarządu - Dariusz Banasik oraz dyrektor Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych Oddział w Kielcach - Andrzej Michalski. Poświecenia BUS-a dokonał ks. - Daniel Natorski z parafii Św. Mikołaja w Końskich.

Dzięki środkom finansowym z Powiatu Koneckiego oraz z PFRON placówka zakupiła samochód marki Renault Trafic. Dotychczasowy samochód ze względu na długotrwałą eksploatację i koszty napraw przestał być ekonomiczny w użytkowaniu - słyszeliśmy podczas uroczystości przekazania kluczyków.

Bardzo wielu mieszkańców DPS w Końskich, to osoby niepełnosprawne, a wielu z nich ma trudności w poruszaniu się. Zakup nowego samochodu na potrzeby placówki przyczyni się do zapewnienia mieszkańcom dostępu do szerokiego wachlarza usług społecznych, w szczególności zdrowotnych, kulturalnych, ale też tych rekreacyjnych. Nowe auto stanowić będzie narzędzie do przeciwdziałania wykluczeniu tych osób z wielu aspektów życia społecznego. Na ręce Pana starosty – Grzegorza Pieca składam ogromne podziękowania dla całego Zarządu Powiatu Koneckiego, za wyrozumiałość, a tym samym za współfinansowanie tej wyczekiwanej inwestycji. Bez Państwa pomocy byłoby to niemożliwe – dziękowała w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” w Końskich – dyrektor Aneta Węgrzyn.

To już kolejne nowe auto, które w ostatnim czasie trafia do naszych placówek. Jestem przekonany, że pozwoli ono nie tylko realizować zadania statutowe placówki, ale da podopiecznym bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach aktywności społecznej. Dziękuję członkom Zarządu za zrozumienie pilnych potrzeb placówki i mam nadzieję, że jej mieszkańcy będą zadowoleni z użytkowania tego nowego auta – podkreślał starosta – Grzegorz Piec uczestniczący w momencie oficjalnego przekazania auta.

Łączny koszt zakupu pojazdu, to prawie 224 tys. zł. 120 tys. pochodzi ze środków Powiatu, pozostała kwota, to środki PFRON z Programu wyrównywania różnic między regionami III, obszar D.

Paweł Kubiak