niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

We wtorek 28 maja br. w Domu Pomocy Społecznej w Końskich odbył się I Piknik Rodzinny, który zgromadził Mieszkańców Domu wraz z rodzinami oraz zaproszonych gości, a byli nimi: Starosta Konecki Grzegorz Piec, Wicestarosta Jarosław Staciwa, Członkowie Zarządu Powiatu Danuta Leśniewicz i Dariusz Banasik oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich Urszula Przygodzka wraz z zastępcą Izabelą Kaliś. Pojawili się także Wiktor Tutaj i Magdalena Gwóżdź - prezes i wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu z Kielc.

Piknik był okazją do podsumowania projektu ,,Podaruj czas” organizowany w DPS przez wolontariuszy z Regionalnego Centrum Wolontariatu z Kielc. Podczas spotkania mieszkańcy DPS-u którzy tworzą zespół ,,Rozśpiewany Zakątek” zaprezentowali swoje umiejętności teatralno-wokalne w występie dotyczącym przyjaźni i jej znaczenia w naszym życiu. Część artystyczną uświetnił występ zespołu ,,Królewiaczki” pod kierunkiem instruktorki Agnieszki Nowackiej ze Szkoły Podstawowej w Królewcu. Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich czekały liczne niespodzianki: konkursy z nagrodami, tańce, gorąca kiełbasa i kaszanka z grilla, lody i słodkie przekąski.

Piknik był dobrą okazją do integracji podopiecznych DPS z ich rodzinami i doskonałą szansą do podziękowań za wszelkie dobro okazywane na rzecz Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek”.

Beata Kij