niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Dnia 31 maja obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Z tej okazji w ubiegły piątek br. odbyła się uroczysta msza święta w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Węgrzynie, którą poprowadził Jego Ekscelencja ks. Bp. Marek Solarczyk. Kościół w Węgrzynie został zbudowany niedawno, bo dopiero w latach 1958–1962 staraniem ks. Władysława Kateusza, wikariusza parafii Radoszyce. Początkowo był kościołem filialnym.

Został pobłogosławiony przez sługę Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego w 1962 r. Dedykacji świątyni dokonał bp Walenty Wójcik w 1976 r.

Wizyta Jego Ekscelencji w tak małej parafii, ściągnęła na mszę dużo wiernych, nie tylko z powiatu koneckiego, ale również z całego województwa świętokrzyskiego.

W kościelnych ławach można było zobaczyć m.in. Senatora RP Jacka Włosowicza, członków Zarządu Powiatu Koneckiego: Starostę Grzegorza Pieca i Wicestarostę Jarosława Staciwę. Wartę liturgiczną podczas mszy sprawowali mundurowi z Drużyny Strzeleckich z płk. Januszem Stępniem na czele. Mszę zakończyła procesja wiernych, po czym przedstawiciele władz wraz ze strzelcami złożyli wiązankę pod pomnikiem, nawiązującym do stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, ufundowanym przez parafian. 

Beata Kij