niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

„Zdrowo żyj – z całych sił”, to hasło tegorocznych Koneckich Dni Profilaktyki, które rozpoczęły się od konferencji, jaka odbyła się w dniu 28 maja 2024 roku w Koneckim Centrum Kultury. Akcja jest kierowana ze szczególnym uwzględnieniem do koneckiej młodzieży szkół ponadpodstawowych. Organizatorami wydarzenia są: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Końskich, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, Komenda Powiatowa Policji w Końskich, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Końskich oraz Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Konferencji podczas, której wysłuchano 3 prelekcji, przewodniczył Marcin Szyposzyński - pracownik PSSE w Końskich.

Pan Marcin wspólnie z dyrektor PCPR w Końskich – Urszulą Przygodzką, dokonali również oficjalnego otwarcia Koneckich Dni Profilaktyki.

Serdecznie wam dziękuję, że zechcieliście być dzisiaj z nami. Jestem przekonana, że nasze propozycje będą dla was doskonałym przypomnieniem, a być może i poszerzeniem posiadanej wiedzy, którą powinniśmy wszyscy dysponować, aby w odpowiednim czasie móc nawet uratować ludzkie życie. Nie prześpijcie tej ważnej lekcji porad i informacji – puentowała dyrektor PCPR w Końskich – Urszula Przygodzka, która jednocześnie zachęcała do rajdu profilaktycznego, jaki odbędzie się 6 czerwca 2024 roku.

Tematem przewodnim wspomnianych prelekcji były kwestie związane z agresją, asertywnością, bezpieczeństwem, zachowaniami ryzykownymi oraz odpowiedzialnością karną młodzieży. Prelegenci reprezentowali następujące instytucje: Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczną w Końskich reprezentowali – dyrektor Krzysztof Stachera oraz psycholog Małgorzatą Kosmalą, Komendę Powiatowej Policji w Końskich reprezentowała – asp. Monika Zamachowska oraz Komendę Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich reprezentował – mł. bryg. Mariusz Czapelski. Na wydarzeniu obecna była także przedstawicielka Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach – Marta Pakuła, Anna Wojtasińska - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Końskich oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich w osobach: Anny Kołby - Piekarskiej i Justyny Nowak.

Paweł Kubiak