niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Tegoroczna odsłona Festiwalu Nauki i Sportu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie była bardzo ciekawa. Pierwsi goście pojawili się w szkole już około godziny 10:00. W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Stąporkowa Jarosław Młodawski, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich Agata Centkowska, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie klas ósmych z PSP nr 1 i nr 2 w Stąporkowie, PSP w Krasnej, Niekłaniu i Bliżynie. Dyrektor placówki Anna Misiowiec zachęciła do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, oraz do wzięcia udziału w warsztatach językowych, logistycznych, informatycznych, handlowych, a także biologicznych i chemicznych.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował festiwal kolorów, na którym nie zabrakło kolorowych farbek Holly, jak również rac dymnych i baniek mydlanych. Była także foto ścianka z hasztagami szkoły, popcorn oraz grill. Blok zajęć sportowych cieszył się również dużym zainteresowaniem, zwłaszcza przeciąganie liny, tenis stołowy i gry na boisku. Po wspólnym odtańczeniu belgijki młodzież bawiła się w grze terenowej Mafia. Na pierwszym piętrze w szkole przygotowana została wystawa zdjęć z mobilnych projektów, w których brali udział uczniowie naszej szkoły.

Na nadchodzący rok szkolny Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie w swojej ofercie ma następujące kierunki kształcenia:

- Technik informatyk,

- Technik logistyk,

- Technik handlowiec

Uczniowie mogą wybrać naukę w Liceum Ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów: język polski, biologia, język angielski.

Beata Kij