niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W piątek 24 maja odbyły się DniOtwarte w I LO im. KEN w Końskich oraz w ZSP nr 1 w Końskich. Obie szkoły stanęły na wysokości zadania i szukały przeróżnych sposobów, żeby zachęcić do wyboru swojej placówki. Uczniowie i nauczyciele ze „starego ogólniaka” przygotowali sale tematyczne. W pracowni chemicznej i fizycznej można było wziąć udział w doświadczeniach. Sale językowe zamieniły się w raj dla miłośników innych krajów, uczniowie przygotowali łamańce językowe i quizy. Atmosfera była bardzo radosna i życzliwa dla odwiedzających.

Przedstawiciele Powiatu w osobach starosty Grzegorza Pieca, wicestarosty Jarosława Staciwy oraz członka Zarządu Dariusz Banasika wraz z uczniami odtańczyli tradycyjną belgijkę. I LO im. KEN oferuje następujące profile:

Klasa 1A1 – język polski – historia – wiedza o społeczeństwie,

Klasa 1A2 – język polski – biologia – język angielski,

Klasa 1A3 – biologia – chemia – język angielski,

Klasa 1B1 – matematyka – język angielski – informatyka,

Klasa 1B2 – matematyka – język angielski – geografia.

Kolejna szkoła, która przedstawiła bogatą ofertę dla kandydatów to konecki „Mechanik”. Tam na sali gimnastycznej przygotowano stoiska klas, gdzie każdy mógł dowiedzieć się, czym dany profil się wyróżnia i co oferuje dla kandydatów. Ciekawym punktem podczas dnia otwartego był pokaz firmy MAX Kold z Końskich, która zaprezentowała układy klimatyzacji. Natomiast 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej przygotowała w tym dniu pokaz sprzętu obrony przed Bronią Masowego Rażenia. Konecki „Mechanik” ma bardzo bogatą ofertę edukacyjną i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów kończących szkołę podstawową. Placówka ta zaprasza na następujące kierunki:

Technik elektryk,

Technik pojazdów samochodowych,

Technik architektury krajobrazu,

Technik informatyk,

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

Technik fotografii i multimediów.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Końskich również w piątkowe przedpołudnie odbył się Dzień Otwarty dla ośmioklasistów. Mogli oni bliżej poznać ofertę ZSP Nr 3 w Końskich. Młodzież wraz z nauczycielami przygotowała wiele ciekawych atrakcji. Ciekawym punktem programu był udział w warsztatach pieczenia pizzy i robienia koktajli. Uczniowie klasy hotelarskiej i gastronomicznej prezentowali dekoracyjną sztukę składanie serwetek i ręczników hotelowych. Chętni mogli skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka i wizażysty. Dla miłośników rywalizacji przygotowano rozgrywki e-sportowe i konkurs wiedzy o szkole, a dla tych, którzy woleli spokojniejsze atrakcje, strefę chilloutu. Imprezę uświetniała dobra muzyka, tańce i oczywiście tradycyjny grill. Konecki „Ekonomik” w swojej ofercie ma następujące profile:

Technik ekonomista,

Technik rachunkowości,

Technik informatyk,

Technik programista,

Technik żywienia i usług gastronomicznych,

Technik organizacji turystyki.

Kolejne szkoły, które otworzą swoje drzwi dla kandydatów to ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie, II LO im. Marii Curie Skłodowskiej oraz ZSP Nr 2 im. gen. Antoniego Piwowarczyka w Końskich.

Marta Trudnos