niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Dnia 26 maja br. w sołectwieKurzacze (gmina Gowarczów) odbył się I Zlot Mam, połączony z zabawą dla dzieci. Patronat nad Zlotem objął Starosta Konecki Grzegorz Piec, który wraz z rodziną przybył do Kurzaczy. W wydarzeniu udział wziął także naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Marian Wikiera. Na zaproszenie odpowiedziały też władze gminne, obecni byli Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów Joanna Dołowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Gowarczowie Sławomir Konieczny oraz radny Tomasz Młynarczyk. Do Kurzaczy przybyli również: sołtysi: Korytkowa - Katarzyna Raczyńska, Kamiennej Woli - Krzysztof Szlęzak oraz Kupimierza - Edyta Jędruszczyńska.

Inicjatorka Zlotu - radna Rady Powiatu Koneckiego, a także członek Rady Sołeckiej wsi Kurzacze Aleksandra Śmietana po oficjalnym powitaniu gości przedstawiła program imprezy. Przyjechał dmuchaniec dla dzieci, wata cukrowa. Pojawiły się stoiska Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wraz z dyrektor Urszulą Przygodzką, Anną Kołbą- Piekarską oraz Justyną Nowak. Panie przygotowały zabawy i konkursy o tematyce prorodzinnej i profilaktycznej oraz rozdawały najmłodszym gadżety i balony. Był też przedstawiciel Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich Marcin Szyposzyński. Uczestnicy zabawy mieli możliwość założenia narko- i alkogoogli, a w strefie piękna Zofia Otwinowska z salonu fryzjerskiego w Żarnowie i Edyta Jędruszczyńska z Domu Kultury w Gowarczowie malowały buzie najmłodszym i tworzyły kolorowe uczesania na głowach.

Najmłodsi bardzo chętnie brali udział w konkursach ruchowych, m.in. skoki w workach czy przeciąganie liny.

Wszyscy przybyli na zabawę mogli skosztować lokalnych przysmaków. Dzięki Łukaszowi Arcabowi na stole pojawił się pieczony dzik, a Waldemar Tomaszewicz upiekł swojski chleb specjalnie na tę okazję. Były też kiełbaski z rożna, nad którymi czuwał Piotr Stępień oraz ciasta, ciasteczka i babki pieczone przez panie z Kurzaczy. Nie zabrakło także strefy słodkości dla najmłodszych.

Czas zabawy w sołectwie Kurzacze upłynął wszystkim przy muzyce na żywo. Grała bowiem Kapela Ludowa „Opocznianka”. Nad całością imprezy czuwały Agnieszka Skorupa – sołtys wsi oraz Rada Sołecka: Emilia Węgrecka, Aleksandra Śmietana oraz Monika Dyk.

Finansowanie Zlotu: Starostwo Powiatowe w Końskich, Fundusz Sołecki, Aleksandra Śmietana, Rafał Skorupa.

Beata Kij