niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniu 22 maja 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich odbył się konkurs wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i Majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu” zorganizowany w formule zbliżonej do znanego z anteny telewizyjnej teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy musieli wykazać się obszerną wiedzą historyczną na temat życia i działalności patriotycznej wspomnianych bohaterów, w szczególności patrona tej placówki – Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Celem konkursu było pokazanie, że zdobywanie wiedzy może odbywać się w sposób tradycyjny, ale również poprzez swobodniejszą formę konkursu z udziałem publiczności. Nowy sposób nauki oraz utrwalenie wiedzy w ten sposób bardzo przypadł do gustu uczniom ZSP Nr 1. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i wykazali się obszerną wiedzą historyczną, dzięki czemu poziom był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta aż do momentu wyłonienia zwycięzcy. Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że są nie tylko świetnymi fachowcami w zakresie przedmiotów zawodowych, ale również posiadają bardzo szeroką wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących.

Finalistami konkursu historycznego wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i Majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu” zostali:

Dawid Piłat – klasa 2 TE – I miejsce,

Paweł Żurawski – klasa IV TI – II miejsce,

Jakub Koziński – klasa IV TI – III miejsce.

Wydarzenie to poprzedza zaplanowany na 24 maja II Międzypowiatowy Konkurs Strzelecki Klas Mundurowych o Puchar Starosty Koneckiego, również dedykowany patronowi szkoły. Zawodom towarzyszyć będzie także wystawa przedstawiająca w formie fotogramów działalność patriotyczną rtm. Witolda Pileckiego.

Adam Kubka