niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Noc Muzeów, to wydarzenie, które ma już swój cykliczny charakter i zdecydowanie pozytywny odbiór wśród osób ciekawych tego typu doznań. W ostatnią sobotę, 18 maja 2024 roku, we wspomniane wydarzenie włączył się również Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Jak mogliśmy zobaczyć z zaproszenia skorzystało wiele osób. Ideą akcji jest jedna noc w roku, gdzie muzea otwierają swoje drzwi dla wszystkich chętnych do darmowego zwiedzania i zapoznawania się ze swoimi zbiorami. W powiecie koneckim takie zwiedzanie zaproponował Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, który dla przybyłych gości miał zdecydowanie szerszą propozycję miłego spędzenia wolnego czasu.

W rolę narratora wcielił się sam dyrektor obiektu Maciej Chłopek, który wyposażony w doskonały wachlarz wiedzy szczegółowo przedstawiał, co działo się w tym pięknym miejscu.

„Włączamy się cyklicznie, co roku w to wydarzenie i widzimy jak doskonale przyjęła się ta formuła dla zwiedzających. Dziś mamy również przygotowane atrakcje w postaci plenerowego kina, czy kulinariów. Oczywiście udostępniamy nieodpłatnie obiekt, pokazujemy, to co mamy najwartościowsze w powiecie, czyli najstarszy staropolski zakład przemysłowy z napędem wodnym, który uruchomimy” – podkreślał Maciej Chłopek, dyrektor zakładu.

Nocne zwiedzanie cieszyło się zainteresowaniem i przyciągnęło wielu zwiedzających, nie tylko z terenu powiatu koneckiego.

Paweł Kubiak