niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Trwa nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Masz od 15 do 24 lat? Chcesz brać aktywny udział w życiu regionu? Zostań radnym IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i zaangażuj się w zmienianie naszego województwa, rekrutacja trwa do 17 maja 2024r. – czytamy na ulotce o naborze kandydatów. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich, a wśród osób uczestniczących byli: Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Grzegorz Piec – Starosta Konecki, Jarosław Staciwa – Wicestarosta Konecki oraz Danuta Leśniewicz i Dariusz Banasik – Członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego.

Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego wraz z opiekunami. Jeśli tylko czujecie się na siłach i lubicie przebywać z ludźmi, identyfikujecie się z tym, co Was otacza, chcecie pewne rzeczy zmieniać, poprawiać, to zachęcam Was do spróbowania własnych sił właśnie w Młodzieżowej Radzie Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – zachęcał zgromadzoną młodzież do kandydowania do Rady Sejmiku – Andrzej Bętkowski – marszałek. To, że jesteście tu dziś świadczy, że poważnie podchodzicie do tych zagadnień i chcecie angażować się w pracę dla dobra szerszej społeczności. Wasz głos jest niezwykle cenny i zdecydowanie potrzebny. Dziękuję, że macie takie poczucie wspólnoty i zainteresowania - podkreślał Grzegorz Piec – starosta.

Dbamy, aby młodzież była stale skomunikowana z władzami województwa świętokrzyskiego. To współpraca, która ma praktyczny wymiar, chociażby przy pracach do Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do 2030 roku, czy opracowywania Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi – akcentowała podczas swojej wypowiedzi - Marta Solińska – Pela – reprezentująca Kancelarię Sejmiku.

Szczegółowych informacji o samym Sejmiku, jak i jego pracy zgromadzonym udzielali Zofia Mogielska – Opiekun Młodzieżowego Sejmiku oraz Antoni Chudzicki – Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Zainteresowani mogą kontaktować się pod następującymi numerami telefonów i adresem: 41 395 11 00, 41 395 18 70, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Al. IX Wieków Kielc 3 25 – 516 Kielce.

Paweł Kubiak