niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W sobotę 13 maja br. w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu odbyło się "Spotkanie z Gospodynią". To cykl bezpłatnych wydarzeń poświęconych Kołom Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie to skupia zwłaszcza czytelniczki pisma "Gospodyni". Celem projektu jest integracja lokalnej społeczności, działanie na rzecz aktywizacji kobiet, promocja zdrowia i aktywnego trybu życia oraz czytelnictwa. Organizatorem spotkania była Powiatowa Rada KGW z przewodniczącą Justyną Rupniewską na czele. Każde spotkanie przebiega wg konkretnego schematu, zawierającego kilka tematycznych modułów.

Poruszono zarówno tematy zdrowotne, jak i finansowe. Gospodynie uczyły się m.in. w jaki sposób pozyskiwać fundusze na swoją działalność, czy jak poradzić sobie w zakresie prowadzenia bankowości stowarzyszeń. Wydarzenie nie mogło się odbyć bez warsztatów kulinarnych, które przeprowadziła Katarzyna Kosmala.

W spotkaniu wzięła udział Minister Anna Gembicka, która wręczyła zasłużonym pszczelarzom odznaczenia. Wśród zaproszonych gości można było spotkać m.in. Starostę Koneckiego Grzegorza Pieca, Członka Zarządu Powiatu Dariusza Banasika, Radnych Rady Powiatu w Końskich – Wojciecha Owczarka, Lillę Brożynę, Danutę Leśniewicz, Dyrektora PUP w Końskich Jacka Werensa, Dyrektora Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu Macieja Chłopka oraz Komendanta PSP w Końskich Ryszarda Stańczaka. Można też było spotkać Panią Wójt Danutę Kedziorską-Cieszyńską z woj. kujawsko-pomorskiego.

Działaczki z powiatów koneckiego i opoczyńskiego od rana do późnego popołudnia bawiły się wspaniale na placu przed muzeum.

Beata Kij