niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniu 13 marca 2015 r. na Pływalni Miejskiej w Końskich odbyły się XII Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu o Puchar Starosty Koneckiego. Organizatorem imprezy był UKS Ekonomik przy  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3w Końskich. Uroczystego otwarcia w imieniu starosty koneckiego – Bogdana Sobonia dokonał naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich - Krzysztof Stachera, oraz dyrektor ZSP Nr 3 w Końskich - Jolanta Gregorczyk.

 

W zawodach wzięły udział następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcące w Końskich, II Liceum Ogólnokształcące w Końskich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie, oraz Niepubliczne Technikum Zawodowe ZDZ w Kielcach i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Końskich. W XII Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu o Puchar Starosty Koneckiego rozegrane zostały następujące konkurencje:

 

 

50m. stylem dowolnym dziewcząt i chłopców

50m. stylem klasyczny dziewcząt i chłopców

50m. stylem grzbietowym dziewcząt i chłopców

Sztafety 4x50m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.

 

Zawody przeprowadzone zostały systemem eliminacji i finałów. Poszczególne konkurencje rozgrywane były seriami na czas. Do ścisłego finału awansowało sześciu zawodników z najlepszymi czasami uzyskanymi w poszczególnych seriach biegów eliminacyjnych.

 

Punktacja zawodów:

I miejsce – 7 pkt.

II miejsce – 5 pkt.

III miejsce – 4 pkt.

IV miejsce – 3 pkt.

V miejsce – 2 pkt.

VI miejsce – 1 pkt.

 

Sztafety punktowane podwójnie: miejsca I-VI.

 

Najlepsze wyniki:

Styl grzbietowy

1.Wiktoria Marcinkowska („Ekonomik”) 55,34

2. Sylwia Karbownik (II LO) 59,68

3. Staszewska Julia (I LO) 1,01

 

1. Kucharski Adam (ILO) 38,43

2. Kowalczyk Kacper (ZSP Stąporków) 41,17

3. Lasota Grzegorz (ZSP Stąporków) 42,93

 

Styl klasyczny:

1. Brzeska Magdalena (I LO) 45,04

2. Warzyńska Dominika (ZSP Stąporków) 50,41

3. Jasek Paulina („Ekonomik") 52,78

 

Styl dowolny:

1. Makowska Katarzyna ( I LO) 35,99

2. Duda Izabella (I LO) 37,13

3. Matynia Marcelina (ZSP Stąporków) 44,90

 

1. Śledź Rafał (I LO) 29,41

2. Solarz Bartosz (ZSP Stąporków) 30,58

3. Markiewicz Marek (I LO) 34,65

 

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężyła reprezentacja I LO uzyskując 86 punktów, na miejscu drugim ZSP Stąporków 42 punkty, miejsce trzecie uzyskała drużyna z „Ekonomika” 27 punktów. Najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych otrzymali upominki w postaci dyplomów i sprzętu sportowego. Pierwsze trzy szkoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Ceremonii wręczenia nagród, dyplomów i pucharów dokonał  Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich - Krzysztof Stachera oraz Dyrektor ZSP Nr 3 w Końskich - Jolanta Gregorczyk.