niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Ich codzienny trud i zapał do pracy może być tylko wzorem do naśladowania. Miód i wszelkie produkty pszczele mają dla zdrowia człowieka ogromne znaczenie i w wielu dolegliwościach wręcz są zalecane. W zasadzie poza sprawami uczuleniowymi – alergicznymi, to same korzyści. Jednak, żeby te wspaniałe owady mogły żyć wśród ludzi potrzeba nam przede wszystkim czystego środowiska.

„Tu każdy z nas ma swoją rolę do spełnienia. Rodziny pszczele są po prostu nie do zastąpienia, a efekt ich prac pomaga nam walczyć z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi. Wciąż potrzeba jednak przypominać wielu ludziom o tym, że wśród nas żyją i pracują te ogromnie pożyteczne owady, bez których cały ekosystem po prostu uległby zagładzie. Pamiętajmy, że to dzięki Nim mamy możliwości zastosowania produktów naturalnych w medycynie, a to absolutnie bezcenna sprawa dla naszego zdrowia.

Dlatego, tym bardziej zapraszam wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką na konferencję w Wolborzu 28 stycznia 2023 roku, na godzinę 10.00. Tam Państwo będziecie mogli się dowiedzieć ciekawych informacji o produktach z ula, które można wykorzystać w medycynie naturalnej. Serdecznie zapraszam” – mówił nam Józef Kołaczek – prezes Koła Pszczelarzy w Fałkowie i wiceprezes Koła w Piotrkowie Trybunalskim.

Paweł Kubiak