niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

We wtorkowy wieczór 3 stycznia 2023 roku wiekowe mury koneckiej kolegiaty wypełniły dźwięki muzyki. Dominowały oczywiście kolędy i pastorałki, ale przybyli na koncert Macieja Miecznikowskiego mieli okazję posłuchać innych nastrojowych utworów w ciepłej akustycznej aranżacji- jak w sam raz na zimowy, styczniowy wieczór. Nie powinna wiec dziwić frekwencja - kościół był wypełniony po brzegi. Jak widać pomysł ks. dziekana Jacka Wieczorka na styczniowe wspólne kolędowanie przypadł mieszkańcom Końskich do gustu. Koncert Macieja Miecznikowskiego zapoczątkował cykl podobnych wydarzeń. W planach, do końca miesiąca, jest jeszcze kolędowanie z młodzieżą, chórem Fermata z UJK w Kielcach, z Zespołem Pieśni i Tańca Sorbin oraz dwoma chórami: Parafii św. Mikołaja i Uniwersytetu Trzeciego w Końskich.

Wśród kolędujących byli również przedstawiciele władz powiatowych: starosta Grzegorz Piec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka, dyrektor PUP Jacek Werens i samorządu gminnego z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim na czele.

Na zakończenie ks. dziekan Jacek Wieczorek podziękował za stworzenie wspaniałego klimatu wszystkim zgromadzonym, wykonawcy oraz sponsorom: Nadleśnictwu Barycz i burmistrzowi Końskich, który objął również patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Adam Kubka