niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Budowy i remonty drogowe, to niezwykle istotny element inwestycyjny, przed którym co roku stają włodarze poszczególnych powiatów i gmin. I choć infrastruktura drogowa w naszym kraju poprawia się z roku na rok, to tych problemów nie da się zamknąć w ciągu jednej, czy dwóch kadencji. Po prostu potrzeby są zbyt duże, ale dzięki znaczącemu wsparciu funduszy rządowych i europejskich wszystko zmierza w dobrym kierunku. Potrzeba tylko czasu, czasu którego wiele odcinków dróg powiatowych już z pewnością nie ma. W poniedziałek 2 stycznia 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się spotkanie poświęcone właśnie temu bardzo newralgicznemu tematowi.

W rozmowie uczestniczyli: starosta – Grzegorz Piec, wicestarosta – Wiesław Skowron, radni Rady Miejskiej w Stąporkowie – Jacek Trudnos i Barbara Zamachowska, która jest jednocześnie sołtysem Wielkiej Wsi oraz Brygida Gajda – sołtys Wólki Zychowej i Ignacy Dobrowolski – sołtys Furmanowa.

„Remonty i przebudowy dróg, szczególnie tych powiatowych wymagają ogromnych inwestycji, o tym nikogo nie musimy z pewnością przekonywać. W ostatnich latach zmienia się to zdecydowanie na lepsze. Tylko w tatach 2021 - 2022 udało się poprawić infrastrukturę drogową w powiecie koneckim na długości ponad 42 km. Ze swej strony, jak również starosty Grzegorza Pieca możemy Państwa zapewnić, że gdy tylko pojawią się możliwości, będziemy składać odpowiednie wnioski i uczestniczyć w kolejnych ogłaszanych naborach, tak, jak to się stało na odcinku Końskie – Nałęczów, gdzie prace drogowe wykonane zostaną na długości ponad 3 km, dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku, będzie też możliwa przebudowa, na 500 metrowym odcinku w miejscowości Piasek, robimy wszystko, by tak właśnie się stało” – podkreślał podczas rozmowy wicestarosta – Wiesław Skowron.  

Spotkanie dotyczyło możliwości wyremontowania poszczególnych odcinków dróg, na trasach: Smarków – Piasek, Niekłań Wielki – Furmanów – Wólka Zychowa – Boków oraz Stąporków – Stara Góra – Wielka Wieś.

Paweł Kubiak