niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

13 maja br. odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli. Zmagania uczniów szkół podstawowych, oraz gimnazjów polegały na wykazaniu się w następujących obszarach: „Test wiedzy” (składał się on z 25 pytań), „Skrzyżowania” (liczył 10 pytań). Tor przeszkód, który trzeba było pokonać rowerem, wymagał dość precyzyjnych umiejętności manualnych, ale i skupienia, tak by nic nie zakłóciło płynności jego przejazdu. Najwięcej trudności konkursowiczom przysporzyła jednak tzw. ósemka. Co warto podkreślić na torze nie liczyły się czasy, a poprawność wykonania.

Nie zabrakło również konkurencji z dziedziny pomocy przedmedycznej. Tu uczniowie musieli się wykazać nie tylko poprawnym wykonaniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale także organizacją miejsca wypadku wezwaniem karetki i oczywiście zadbaniem o własne bezpieczeństwo. Uczniowie ze szkół podstawowych konkurowali w drużynach czteroosobowych, natomiast gimnazjaliści w składach 3 – osobowych. W skład komisji nadzorujących przebieg Turnieju wchodzili: asp. Marcin Wąsik, sierż. sztab. Tomasz Kruszyna, Beata Gonerka, Artur Bała, nadkom. Małgorzata Stępień-Kęsik, Urszula Rybińska, oraz Justyna Zych. Monika Mularczyk i Maria Kuleta.

Dzięki zaangażowaniu Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich uczestnicy konkursu mogli zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego, kamerę termowizyjną, oraz dowiedzieć się jak pracują strażacy podczas wycieku niebezpiecznych dla środowiska substancji. Organizatorami Turnieju byli: burmistrz Miasta i Gminy Końskie, Komenda Powiatowa Policji w Końskich, oraz koordynator Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Justyna Soja-Sadowska.

Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody, które  ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Końskich oraz Urząd Miasta i Gminy Końskich. Władzie samorządu powiatowego w tym dniu reprezentował Wiesław Basiak – naczelnik Wydziały Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich. W etapie wojewódzkim wezmą udział drużyny, które zajęły pierwsze miejsca. Poniżej przedstawiamy wyniki Turnieju w poszczególnych kategoriach:

 

Szkoły podstawowe:

I Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli (opiekun – Justyna Soja – Sadowska)

II Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie (opiekun – Beata Gonerka)

III Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stąporkowie (opiekun – Justyna Zych)

Najlepszą zawodniczką (indywidualnie) została: Jaborowska Agnieszka, Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie

 

Gimnazja:

I Publiczne Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej (opiekun – Ilona Dróżdż)

II Publiczne Gimnazjum w Niekłaniu (opiekun - Artur Bała)

III Publiczne Gimnazjum w Stadnickiej Woli (opiekun - Justyna Soja-Sadowska)

Najlepszą zawodniczką (indywidualnie) została: Julia Bała, Publiczne Gimnazjum w Niekłaniu.