niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W wtorek, 13 września starosta - Grzegorz Piec, wicestarosta - Wiesław Skowron i członek zarządu - Jarosław Staciwa spotkali się z Arturem Rydzem - brązowym medalistą tegorocznych lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbywały się od 17 do 19 czerwca w  Szczecinie. Dla pochodzącego ze Słupi Koneckiej mieszkańca naszego powiatu były to pierwsze zawody tej rangi. Jak stwierdził uczestniczący w spotkaniu Michał Szafrański, trener i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, Artur Rydz jest niezwykle utalentowanym i pracowitym zawodnikiem.

Odniesiony sukces pozwala optymistycznie myśleć o zbliżających się eliminacjach i udziale w przyszłorocznej paraolimpiadzie w Paryżu.

„Osiągane wyniki dobrze rokują na przyszłość i jestem przekonany, że przełożą się na rychłe powołanie do Paralekkoatletycznej Reprezentacji Polski.”

Zarząd Powiatu Koneckiego przekazał utalentowanemu sportowcowi list gratulacyjny oraz elementy wyposażenia przydatne w treningach. Życzymy wielu sukcesów w nadchodzących zmaganiach sportowych i … tego najważniejszego dla każdego sportowca - medalu olimpijskiego.

Adam Kubka