niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Na emeryturę odszedł ksiądz Andrzej Zapart, proboszcz Parafii Świętego Mikołaja w Końskich. Jego następcą w kolegiacie został ksiądz Jacek Wieczorek, dotychczas pełniący funkcję dyrektora Radia Plus w Radomiu. W niedzielę 3 lipca o godz. 12.15 odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego nowy proboszcz otrzymał symboliczny klucz do najstarszej koneckiej świątyni.

„Zgodnie z kanonem 524 i 538 par.1 prawa kanonicznego, mianuję z dniem 1 lipca 2022 r. proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Końskich...” - dokument nominacyjny biskupa radomskiego Marka Solarczyka odczytał ks. prałat Marek Fituch.

Sylwetkę i dotychczasowe osiągnięcia księdza Jacka Wieczorka zgromadzonym wiernym przedstawił ks. Zbigniew Niemirski - „Ksiądz Jacek Wieczorek ma 51 lat. Po ukończeniu Technikum Elektronicznego w Piasecznie, studiował w WSD, gdzie 14 czerwca 1997 r. przyjął święcenia kapłańskie w katedrze Opieki NMP w Radomiu z rąk bp. Edwarda Materskiego. Jako wikariusz pracował w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Został wysłany na studia specjalistyczne z nauk o środkach komunikacji społecznej na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. W czasie studiów i po ich zakończeniu pomagał duszpastersko we włoskich parafiach. Potem związał się już z mediami. Współpracował z radiem AVE, a następnie już przez blisko 21 lat kierował Radiem Plus Radom. Ks. Zbigniew Niemirski dodał, że ks. Jacek Wieczorek jest również kapelanem leśników Nadleśnictwa Barycz i koneckiego Koła ŚZŻAK.”

Informacja, edukacja, ewangelizacja - tak w największym skrócie można streścić drogę ks. Jacka do kolegiaty Św. Mikołaja.

„Radio było i jest moją największą pasją. Bardzo się cieszę, że mogłem sporo dobrego zrobić i wnieść razem z ludźmi, którzy byli nie tylko profesjonalistami, ale również ideowymi marzycielami wierzącymi w moc radia. Cieszę się, że radomski Plus potrafił łączyć ewangelizację, komercję i misję służenia lokalnym społecznościom. Bogu dziękuję za niezliczone grono osób, które wspierały materialnie i duchowo moją misję tworzenia silnego medium diecezjalnego. Zostawiam w radiu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi i nadal się ciągle rozwija” – mówił nowy proboszcz zamykając ten rozdział życia. Potwierdzała to liczna obecność składu redakcyjnego Radia Plus Radom i niezwykle emocjonalny wydźwięk podziękowań. Żegnając się ze swoim dotychczasowym szefem, ks. Jackiem Wieczorkiem, dziennikarze nie szczędzili wielkich słów. Mówili, że wspólnie wypracowanym wartościom pozostaną wierni i życzyli wszystkiego najlepszego na nowym urzędzie.

Gratulacje i stosowne deklaracje złożyli również: starosta Grzegorz Piec z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy - Jackiem Werensem, burmistrzowie: Krzysztof Obratański z zastępcą Krzysztofem Jasińskim, kom. Zbigniew Popczyk - zastępca komendanta powiatowego policji, mł. bryg. Ryszard Stańczak - komendant powiatowy PSP, przedstawiciele ŚZŻAK na czele z Andrzejem Kosmą, członkowie grup modlitewnych parafii św. Mikołaja i konecka młodzież.

Na zakończenie głos zabrał ks. dr Andrzej Zapart, deklarując modlitwę i wsparcie duchowe dla nowego proboszcza. Obecni długo, na stojąco oklaskiwali słowa dotychczasowego proboszcza dziękując za minione 30 lat posługi i pracy dla parafialnej wspólnoty.

Księdzu Jackowi Wieczorkowi życzymy wytrwałości, wielu nowych pomysłów i sukcesów w pracy duszpasterskiej w parafii Św. Mikołaja w Końskich. Szczęść Boże na ten nowy etap drogi przez życie.

Adam Kubka