niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

1 lipca 2022 roku, budynek Starostwa Powiatowego w Końskich, to tu spotykają się przedstawiciele Honorowych Dawców Krwi i Brać Pszczelarska, reprezentująca koło z Fałkowa i Końskich. Celem spotkania jest przekazanie miodu, na ręce przedstawicieli reprezentujących środowisko Honorowych Dawców Krwi. „Chcemy podziękować naszym darczyńcom za ich bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Państwa postawa niesie w sobie ogromne pokłady ludzkiej empatii i jest przykładem człowieczeństwa w najwyższym wydaniu. Tym symbolicznym gestem naszej pszczelarskiej braci chcemy z całego serca Państwu podziękować” - mówił Prezes Koła Pszczelarzy w Fałkowie i jednocześnie jeden z inicjatorów tej akcji – Józef Kołaczek.

Pszczelarzy z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Końskich reprezentował – prezes Sławomir Cichy, natomiast Rejonowe Koło Pszczelarzy ze Stąporkowa reprezentowała prezes - Iwona Kusztal, którzy przyłączyli się do podziękowań swojego kolegi prezesa pszczelarskich struktur z Fałkowa.

„Honorowi Dawcy Krwi, to ludzie o wielkich sercach, którym przyświeca to co dla każdego z nas jest najcenniejsze. Śmiało można powiedzieć, że w wielu okolicznościach, bez ich daru serca wielu z nas mogło by po prostu nie przeżyć. Dzisiejsze spotkanie pokazuje nam, jak te dwie organizacje, są dla nas wszystkich ogromnie istotne. Krew jako bezcenny dar życia i pszczoła, jako wydawałoby się niepozorny mieszkaniec naszego ekosystemu, dzięki której życie człowieka jest możliwe. Wspaniały gest, za który serdecznie Państwu dziękuję” – mówił starosta – Grzegorz Piec.

Podczas spotkania przemawiał w formie on – line, wiceprezydent PZP – prof. Zbigniew Kołtowski, dziękując serdecznie za tę inicjatywę. Dar pszczelarzy odbierali w imieniu Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża – dr Marek Werens i dr Jarosław Chmielnicki.

„To bardzo miłe, że ktoś dostrzega to dobro, które sprawiają Honorowi Dawcy Krwi innym ludziom” - zaznaczał dr Jarosław Chmielnicki.

„Myślę, że to nie jest ostatnie słowo z naszej strony w tym temacie. Doceniamy Państwa bezinteresowność w trosce o ludzkie życie, dziękujemy za ten niezbędny dar, którym dzielicie się z nami wszystkimi”- podkreślał Sławomir Cichy – prezes RKP w Końskich.

Paweł Kubiak