niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W sobotę 13 lutego br. w Rzeszowie odbyła się 5 edycja Turnieju CARPATHIA CUP. W zawodach wystartowało około 480 zawodników z całego kraju ale, także z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Węgier i Austrii. Powiat konecki reprezentował Konecki Klub Karate Kyokushin, w następującym składzie: Oliwia Małecka, Oliwia Tatar, Karolina Płodzik, Karolina Kozielska, Marek Suder, Olgierd Kozielski, oraz Jakub Owczarek. Koneckim zawodnikom udało się zdobyć 2 medale: 1 miejsce zajęła Oliwia Malecka, natomiast 3 miejsce wywalczyła Oliwia Tatar.  Jakub Owczarek stoczył 3 walki i ostatecznie zakończył Turniej w pierwszej ósemce.

W jego kategorii udział brało około 40 zawodników. Olgierd Kozielski stoczył 2 bardzo dobre, wyrównane walki, pierwszą zakończył przed czasem, natomiast w drugiej musiał uznać bardzo niewielką przewagę zawodnika z Białorusi. Karolina Kozielska mimo iż przegrała walkę z Węgierką - Mistrzynią Europy w swojej kategorii, to nawiązała z nią równorzędną, wytrwałą walkę. Dla Karoliny Płodzik był to pierwszy start w tak dużych zawodach,  zarówno ona jak i nasz senior starszy Marek Suder bez wątpienia przywieźli z tych zawodów doświadczenie, bezcenne w tej dyscyplinie sportu.