niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniach 10 i 11 lutego br. roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich odbył się XV Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Koneckiego. Bogdana Sobonia – starostę koneckiego w trym dniu reprezentował Krzysztof Stachera - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich, który wspólnie z Beatą Jakubowską - dyrektor ZSP Nr 1 w Końskich, dokonali otwarcia zawodów. Każda ze szkół mogła zgłosić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców.

W pierwszym dniu zawodów rywalizowały dziewczęta, natomiast w drugim chłopcy. Zawodnicy reprezentowali siedem szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu koneckiego, a były to: ZSP Nr 1 Końskie, ZSP Nr 2 Końskie, ZSP Nr 3 Końskie, I LO w Końskich, II LO w Końskich, ZDZ w Końskich, oraz ZSP w Stąporkowie. Panie rozgrywały mecze w czterech grupach, z których do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny. Po zaciętej rywalizacji w grach ćwierćfinałowych i półfinałowych w wielkim finale spotkały się drużyny z ZSP Nr 1 w Końskich i ZSP Nr 3 w Końskich. Ostatecznie lepsza okazała się drużyna gospodarzy Turnieju ZSP Nr 1 w Końskich. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Drużynę zwycięską reprezentowały: Sztandera Daria i Pałka Dorota. Opiekunem drużyny są nauczycielki wychowania fizycznego: Edyta Janiszewska i Agata Świercz. Dziewczęta z ZSP Nr 3 wystąpiły w składzie: Martyna Marcinkowska i Patrycja Gąsior. Opiekunem drużyny jest Piotr Kowalski. W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny z II LO w Końskich i 2 drużyna z ZSP Nr 1 w Końskich. Wygrała drużyna z „Mechanika” w składzie: Wójcik Marta i Szymacha Anna. W drugim dniu zawodów do rywalizacji przystąpili chłopcy. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, z każdej ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego. Podobnie jak dzień wcześniej rywalizacja przebiegała w czterech grupach. Po bardzo zaciętej rywalizacji w ćwierć i półfinale, do finału awansowali uczniowie z ZSP Nr 1 w Końskich i uczniowie ZDZ w Końskich. Lepsi okazali się gospodarze wygrywając 3:1. ZSP Nr 1 reprezentowali bracia Kamil i Damian Milcarz, opiekunem drużyny jest Rafał Sobczyk. W składzie ZDZ Końskie grali: Kowalczyk Kamil i Kania Cezary, opiekunem jest Katarzyna Janus. W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwie drużyny z ZSP Nr 2 w Końskich. Lepsza okazała się drużyna w składzie: Majewski Rafał i Orzeł Adrian, opiekunem drużyny jest Artur Ciszek.

Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk dyrektora ZSP Nr 1 Beaty Jakubowskiej i Krzysztofa Stachery puchary, nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo został przeprowadzony krótki quiz z wiedzy na temat historii tenisa stołowego. Zawodnicy, którzy jako pierwsi udzielili poprawnych odpowiedzi otrzymali karnety do salonu kosmetycznego Małgorzaty Kowal i Pizzerii Olivia. Sędzią Głównym zawodów był Rafał Sobczyk.