niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W drugą sobotę stycznia br. odbyła się zabawa Choinkowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy. Zabawa jak zawsze miała charakter integracyjny i dzięki uprzejmości dyrekcji ZSP Nr 1 w Końskich mogła się odbyć na sali gimnastycznej.

„To już 16 – sta Choinka jaką organizuje Stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy w Końskich. Dziękuję w imieniu własnym, jak i członków Stowarzyszenia wszystkim dzieciom, rodzicom i opiekunom, oraz młodzieży za przybycie i uczestnictwo we wspólnej zabawie” - podkreślała Danuta Leśniewicz – prezes Stowarzyszenia Powiatowe Konto Pomocy w Końskich.

Pani prezes jednocześnie zaznaczyła, iż z roku na rok zauważalne jest ogromne zainteresowanie organizowaną Choinką. „Chętnych jest o wiele więcej, niż pozwalają możliwości naszego Stowarzyszenia, ale staramy się nikogo nie pomijać i w miarę skromnych możliwości ofiarować, to czym dysponujemy” - zaznaczała Pani prezes – Danuta Leśniewicz.

W zorganizowanie zabawy włączają się również niezastąpieni sponsorzy, którzy wspierają Stowarzyszenie. W tym roku byli to między innymi:

PSS „Społem” Końskie,

Przedsiębiorstwo KOMPLEX – Agnieszka i Zbigniew Owczarek,

Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Grzegorz Stępień,

Cukiernia - Piekarnia „Antoni Różycki” z Przedborza,

Małgorzata i Marek Smoląg - Piekarnia Przedbórz,,

Zakład Piekarniczo – Cukierniczy - Edward Waligórski,

Firma „Okna z Krakowa” - Aneta Kowalska,

Radni Rady Powiatu w Końskich: Dorota Duda, Dariusz Młodawski, Łukasz Świerczyński, Stanisław Haraziński, oraz ludzie dobrej woli.

 

Zabawki, książeczki dla dzieci, układanki, gry, puzzle, a także słodycze zebrali uczniowie z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich, oraz Pan Mateusz Garbacz.

Dekoracje użyczyły: Przedszkole „Bajkowa kraina” w Końskich –  pod dyrekcją Anny Obary, Szkoła Podstawowa w Modliszewicach – pod dyrekcją - Barbary Makuch, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich – pod dyrekcją - Beaty Jakubowskiej. Oprawę artystyczną zapewnił – Rafał Sobczyk - nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich, który od wielu lat wspiera Stowarzyszenie i jego podopiecznych.

„Pani prezes przez skromność o tym nie mówi, ale te zabawy są możliwe dzięki temu, że Powiatowe Konto Pomocy organizuje coroczny Bal Charytatywny. Samo Stowarzyszenie powstało jako inicjatywa samorządowców, ludzi biznesu, ale i ludzi szeroko pojmowanej dobrej woli. Dziękuję również wolontariuszom, którzy zawsze są z nami i znakomicie się spisują. Dzięki tym wszystkim działaniom możliwe jest zorganizowanie tego spotkania karnawałowego dla wszystkich potrzebujących dzieci z terenu powiatu” - zaznaczał Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki.

„Bawcie się dobrze, nie tylko dzisiaj, ale i przez cały rok. Niech Wasze życie będzie szczęśliwe i dobre” - życzyła uczestnikom zabawy w imieniu starosty koneckiego i przewodniczącego Rady Powiatu - Dorota Duda – nauczycielka, Radna Powiatowa, która jednocześnie jest opiekunem grupy wolontariuszy z ZSP Nr 1 w Końskich. Pani Dorota podkreślała, że uśmiech dzieci jest dla niej najpiękniejszym prezentem, który chciałaby zawsze otrzymywać przy tego typu akcjach.

Nim zjawił się Św. Mikołaj odbyły się dwa konkursy, zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Każdy z uczestników został obdarowany piękną nagrodą w postaci różnego rodzaju zabawek i pluszaków. Jak mogliśmy zauważyć w pewnym momencie hala sportowa wypełniła się po brzegi radosnymi uśmiechami tańczących i wspólnie bawiących się dzieci. Organizatorzy przygotowali również słodki poczęstunek i napoje dla każdego uczestnika Choinki, którym mógł się posilić, tak aby dalej uczestniczyć w zabawie. Ostatecznie rozdano 200 paczek, które każdemu z osobna wręczał osobiście Św. Mikołaj.

Stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy w Końskich serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane, którym na sercu leży uśmiech dzieci, do wsparcia tej inicjatywy i chęci uczestniczenia w corocznym Balu Charytatywnym, którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na kolejną zabawę Choinkową w przyszłym roku. Tegoroczny Bal odbędzie się 6 lutego 2016 roku w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym – MARKIZ w Końskich. Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt pod numerem telefonicznym: 695 230 018, do 31 stycznia bieżącego roku.

Serdecznie zapraszamy.