niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W niedzielę, 19 września br., w ramach Narodowego Programu Szczepień, który został poszerzony o inicjatywę #SzczepimySię z KGW, na placu przy remizie OSP w Wąsoszu (gm. Fałków), odbył się festyn zorganizowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Wąsowianka”. Podczas festynu, w godzinach od 14.00 do 19.00 działał punkt szczepień, reprezentowany przez dyrektora dr n. med. Wojciecha Przybylskiego. Pieczę nad punktem sprawowała Lilla Brożyna - koordynator ds. szczepień koneckiego szpitala i jednocześnie radna Rady Powiatu Koneckiego.

To już nasza kolejna, udana akcja. Głównym celem festynu jest promocja i przeprowadzenie szczepień przeciwko COVID-19. Na ten moment zaszczepionych zostało 10 osób. Zaszczepić się mogą wszyscy chętni. Jedyne co muszą zrobić, to wypełnić stosowne oświadczenia, wypełnić ankietę oraz pozytywnie przejść badania kwalifikacyjne - informuje Lilla Brożyna. 

KGW Wąsowianka, na czele z sołtys Wąsosza - Elżbietą Matolicz, przygotowało dla uczestników festynu szereg atrakcji. Dużo radości miały dzieci, na które czekały dmuchańce, darmowa wata cukrowa, czy popcorn. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku. Miejscowe gospodynie przygotowały m.in. zalewajkę, kapustę z grochem, bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz pyszne wypieki. Na grillu smażyły się kiełbaski i kaszanki. O oprawę muzyczną zadbał zespół Duet Band.

Organizatorzy zadbali też o elementy edukacji zdrowotnej. Pokaz pierwszej pomocy przeprowadził Marcin Pytlos. Wszyscy chętni mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze, czy nauczyć się podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo osoby, które się zaszczepiły zostały obdarowane upominkami. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARMiR oraz Starosta Konecki.

Wśród zaproszonych gości pojawili się: Starosta Konecki – Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu Koneckiego - Jarosław Staciwa, radne Rady Powiatu Koneckiego reprezentowali: Danuta Leśniewicz i Lilla Brożyna. Przybyli również: Wójt Gminy Fałków – Henryk Konieczny, zastępca wójta – Krzysztof Bajor oraz skarbnik Gminy Fałków – Anna Wajnberger.

Beata Kij