niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Kozów, to niewielka miejscowość w gminie Smyków, gdzie nie brakuje śmiałków sportów ekstremalnych. Mimo, że niedzielna aura nie rozpieszczała uczestników II Biegu Nieustraszonych – „Fearless Run”, absolutnie nie było mowy o jakiekolwiek chwili zawahania i jednocześnie sprawdzenia się w terenie przez przybyłych sportowców. Śmiałkowie dokumentowali swoje uczestnictwo przed remizą OSP Kozów i jak podają nam organizatorzy wydarzenia, w sumie zarejestrowało się 270 osób. W biegu mógł wziąć udział niemal każdy. Jedynym ograniczeniem, był pułap wiekowy dla dzieci, który wynosił minimum 4 lata.

Jak informuje nas Rafał Pałgan, prezes Stowarzyszenia ImperActive i jednocześnie organizator, w niedzielnym wydarzeniu uczestniczyło ponad 500 osób, które także towarzyszyły i wspierały uczestników biegu.

Oczywiście kibicujemy wszystkim śmiałkom i mamy nadzieję, że pokonają oni całą trasę bez kontuzji, przełamując równocześnie własne słabości. Co trzeba podkreślić, tu zwycięzcami są oczywiście wszyscy, którzy pojawili się na starcie tego biegu – zaznaczali wspólnie: Grzegorz Piec – starosta i Jerzy Duda – wicewójt Smykowa. Samorząd powiatowy reprezentował również Jarosław Staciwa – członek Zarządu.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy 3 warianty tras. Są to: dystanse na 200, 300 i 600 metrów. Osoby dorosłe muszą zmierzyć się z 5 kilometrowym dystansem i tu trzeba oczywiście mierzyć siły na zamiary, ale jak widzimy chętnych nam nie brakuję – zaznaczał Sławomir Ciszek – współorganizator wydarzenia reprezentujący Athletic Gym.

80 procent uczestników II odsłony wydarzenia, przybyło z województwa świętokrzyskiego, ale nie zabrakło również odważnych osób z Gdańska, Warszawy, czy Radomia. Najstarszym zarejestrowanym zawodnikiem, był 70 latek z województwa świętokrzyskiego. Podczas biegu na śmiałków czekały liczne i wymagające przeszkody, wśród których jedną z najtrudniejszych okazała się 3 metrowa ścianka.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie ImperActive i Athletic Gym. Wśród sponsorów znaleźli się miedzy innymi: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Końskich, Gmina Smyków oraz Nadleśnictwo Radoszyce. Swojego wsparcia przy organizacji i przebiegu II Biegu Nieustraszonych udzielili: OSP Kozów, KGW Stanowiska i członkowie Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie.

Paweł Kubiak