niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W poniedziałek, 12 lipca z krótką wizytą gościł w Starostwie Powiatowym w Końskich trzykrotny olimpijczyk z Barcelony w 1992 r., Atlanty w 1996 r., zdobywca srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000r. - Krzysztof Kołomański. Zawodnik karierę kajakarską rozpoczął w klubie sportowym w pobliskiej Drzewicy. To właśnie tutaj trenowało wielu ze znanych kajakarzy górskich. Warunki do uprawiania kajakarstwa górskiego – zbudowanie na jeziorze sztucznego toru – było powojennym dziełem grupy działaczy i całej społeczności miasteczka oraz dwóch wspaniałych szkoleniowców Kazimierza Kuropeski i Roberta Korzeniewskiego.

W ciągu swojej dwudziestoletniej, wspaniałej kariery sportowej sięgnął po największe trofea krajowe, europejskie i światowe.

Brał również udział w ekstremalnych zmaganiach, jak Światowe Igrzyska Natury w 1997 roku na wodospadach Iguas na pograniczu Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Obecnie zajmuje się działalnością biznesową, chętnie wspierając nowe ciekawe inicjatywy sportowe.

Podczas poniedziałkowego spotkania Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca z tym wybitnym kajakarzem poruszono temat wspólnych działań na polu aktywności sportowej i znaczenia sportu w wychowaniu i kształtowaniu postaw młodzieży.

Adam Kubka