niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W sobotę 26 czerwca br., odbyło się wydarzenie, którego długo wyczekiwali nie tylko mieszkańcy gminy Radoszyce i całego powiatu, a mianowicie uroczyste otwarcie zalewu „Antoniów” koło Radoszyc. Ceremonia ta, planowo miała odbyć się w 2020 roku, jednak z uwagi na panującą pandemię koronawirusa i szereg rygorystycznych obostrzeń za nią idących, została przełożona na rok 2021.

Wydarzenie urozmaicone było słowiańskimi kostiumami oraz utrzymane w duchu świętojańskich zwyczajów. Organizator – Urząd Miasta i Gminy Radoszyce, zadbał o różnorodny i unikatowy program imprezy: na widzów czekały koncerty oraz szereg atrakcji, m.in.: pokazy lotnicze, wesołe miasteczko czy tańce przy ognisku. Ponadto wystawionych było 7 stanowisk z kulinarnymi potrawami, przygotowanymi przez stowarzyszenia funkcjonujące na terenie gminy Radoszyce, a także kilka food trucków.

Nie zabrakło działań inspirowanych „Nocą Świętojańską”, połączonych z ruchem na świeżym powietrzu, muzyką i szeroko pojętą rekreacją: puszczanie wianków, czy spacer z pochodniami po plaży. W pochodzie tym wzięli udział także motocykliści z grupy Czarna Flota Końskie. Imprezę zakończył występ teatru ognia NAM-TARA.

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, frekwencja była bardzo duża. Wśród uczestników wydarzenia można było spotkać wielu znakomitych gości, w tym: Posła na Sejm RP – Mariusza Goska i Starostę Koneckiego – Grzegorza Pieca wraz z Jarosławem Staciwą – Członkiem Zarządu Powiatu. W imieniu poseł Agaty Wojtyszek pojawiła się Krystyna Lewandowska.

Burmistrz Radoszyc – Michał Pękala zapowiada, że podczas tegorocznych wakacji nad zalewem będzie na nas czekało wiele imprez, zarówno tych kulturalnych, jak i sportowych.

Beata Kij