niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Akcja zbiórki środków na ratowanie życia Małgosi Pocheć trwa i można powiedzieć, że mobilizuje do działania coraz więcej osób i środowisk. Pomaga wiele zarówno indywidualnych osób, ale trwają także zbiórki wśród zakładów pracy, w urzędach, czy pod kościołami. Robimy wszystko, co tylko możliwe. Angażujemy kogo się da, czas dla Małgosi, to dosłownie sprawa życia lub śmierci. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdą złotówkę, która jest tu ogromnie ważna – mówi nam jedna z osób, która chce zachować anonimowość, a jest zaangażowana w zbiórkę.

Przypominamy, że Małgosia zbiera na operację naczyniaka jamistego znajdującego się przy pniu mózgu. Takiego zabiegu nikt w Polsce nie chce się podjąć, a jedyną nadzieją na życie jest operacja w Hanoverze, która kosztuje 400 tysięcy złotych.

Niedzielny kiermasz charytatywny, jaki odbył się w Nieświniu, pokazał jak wiele osób chce pomóc mieszkance powiatu koneckiego. Jak mogliśmy zobaczyć osoby, które przybyły na miejsce hojnie wrzucały pieniądze do przygotowanych puszek. Niewątpliwie zbiórka przynosi rezultaty i do tej pory udało się zebrać ponad 300 tysięcy złotych. Bohaterka zbiórki jest bardzo wdzięczna wszystkim darczyńcom i jednocześnie zaskoczona, jak wiele osób jest zaangażowanych w pomoc dla niej. Wpłaty są dokonywane również przez portal siepomaga.pl.

Serdecznie dziękuję wszystkim znajomym, ale także tym anonimowym darczyńcom. Kochani wasze wspaniałe serca dają mi ogromne wsparcie i przede wszystkim nadzieję. To, co robicie dla mnie i mojej rodziny daje nadzieję, że finał będzie optymistyczny – podkreśla Małgosia Pocheć. Podczas kiermaszu odbywała się loteria fantowa, wspaniałe alpaki, które szczególnie pokochali najmłodsi, ale również zajęcia fitness, czy możliwość zakupu ciekawych gadżetów. Zainteresowani mogli przejechać się kabrioletem oraz wozem strażacki. Nie zabrakło również kulinariów w postaci regionalnych wyrobów, serwowanych prze Panie z KGW, czy słodkości.

Brakuje już mniej - niż więcej, ale wciąż nie jest to pełna kwota zabezpieczająca kosztowny zabieg. Dlatego w imieniu tej wspaniałej Mamy i Konecczanki prosimy o jej kontynuację, dając w ten sposób szansę na osiągnięcie Jej celu, jakim jest oczywiście operacja. Niedzielny kiermasz zakończył się zbiórką blisko 23 tysięcy złotych, o czym informuje nas sołtys Nieświnia – Agnieszka Kamoda. A już w ostatnią sobotę maja rusza kolejna akcja dla Małgosi organizowana przez Starostwo Powiatowe w Końskich. Będzie to Powiatowy Rajd - „Z Sercem Dla Małgosi”. Start odbędzie się w godzinach miedzy 9:00 – 10:00 przy II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich. Wpisowe z Rajdu powędruje właśnie dla Małgosi Pocheć z Nieświna. Wszystkich chętnych, którzy chcą wspomóc Małgosię, serdecznie zapraszamy.

Paweł Kubiak