niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o możliwości pozyskania środków z Funduszu Rozwoju Dróg w kontekście realizacji przebudów przejść dla pieszych na terenie naszego powiatu. Taki wniosek został złożony i jak możemy dziś przeczytać na stronach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach właśnie znalazł się na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania.

My jesteśmy w stanie już realizować te zadania, począwszy od przygotowania projektów i uzgodnień, do ich realizacji. Jestem przekonany, że przebudowa tych przejść, w zdecydowany sposób poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, ale i nie tylko – podkreśla w rozmowie z nami Wiesław Malicki – zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych.

Przypomnijmy, ogólna kwota realizacji zgłoszonych zadań, wynosi ponad 650 tysięcy złotych. Do realizacji zgłoszonych zostało łącznie 13 takich zadań i wszystkie z nich znalazły się na ogłoszonej właśnie liście, co zdecydowanie cieszy również włodarza Powiatu Koneckiego – starostę - Grzegorza Pieca.

Rozstrzygnięty właśnie nabór daje nam duże szanse na poprawienie jakości bezpieczeństwa naszych mieszkańców. To dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg tego typu inwestycje mogą być realizowane i wzmacniać infrastrukturę drogową, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych – podkreśla starosta – Grzegorz Piec.

Czas realizacji 13 zgłoszonych zadań upływa w lipcu 2022 roku.

Paweł Kubiak