niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym, do której zdążyliśmy już przywyknąć. Z faktu, że gromadzące je osoby nie ponoszą żadnych kosztów, ten sposób niesienia pomocy szybko zdobył popularność. Powiatowe Serce przy Starostwie Powiatowym w Końskich wciąż jest pełne. Dotychczasowe zaangażowanie w zbiórkę lokalnych przedsiębiorców, mieszkańców oraz samorządowców po raz kolejny pozwala osiągnąć sukces.

Tym razem serce napełniane jest nakrętkami do rozpoczętej w minionym tygodniu akcji dla chorej na raka mózgu pani Małgorzaty Pocheć, mieszkanki Nieświnia, żony i matki dwójki dzieci. Szansą na zdrowe życie, jest jedynie kosztująca około 400 tysięcy złotych operacja w Hanoverze, w Niemczech. Do tej akcji charytatywnej dla Małgorzaty, poprzez zorganizowanie punktu odbioru, włączyły się władze powiatu koneckiego ze starostą Grzegorzem Piecem, pracownicy Starostwa Powiatowego w Końskich, TWRP Wszechnica Konecka z prezesem Jarosławem Staciwą oraz przede wszystkim mieszkańcy powiatu. Determinacja w zbiórce jest widoczna. Od dnia uruchomienia akcji, zebrano już 15 worków pełnych nakrętek.

Do szczytnej akcji dołączyli również - 13-5 Hufiec Pracy w Końskich z komendantem Moniką Jedynak i wychowawcą Renatą Pasieką - Szczerbińską oraz Rada Młodzieżowa z przewodniczącą Klaudią Luzeńczyk i zastępcą Pauliną Kosierkiewicz, które w obecności naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Mariana Wikiery, przekazały 5 dużych worków z nakrętkami.

Pomoc dla Małgorzaty dotarła również od kierownictwa placówki terenowej KRUS w Końskich, tj. Grzegorza Kluska w towarzystwie Eweliny Markowicz, którzy osobiście przekazali plastikowe nakrętki,  wrzucając je do powiatowego serca. A zatem – nakręcajmy się na pomoc i dołączajmy do akcji!

Mariusz Słowiński