niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniu 11 maja br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się spotkanie starosty koneckiego Grzegorza Pieca z koordynatorem ds. szczepień COVID-19 szpitala specjalistycznego w Końskich Lilli Brożyny w związku z trwającym Narodowym Programem Szczepień. Podczas wizyty doprecyzowano sposoby przekazywania istotnych informacji w sprawie szczepień przeciw COVID-19 mieszkańcom Powiatu Koneckiego.

W Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich, gdzie został uruchomiony Punkt Szczepień przeciw COVID-19 od 30 grudnia 2020 r. rozpoczęły się szczepienia. Obecnie, jako Punkt Szczepień Powszechnych, z inicjatywy dyrektora szpitala Wojciecha Przybylskiego oraz współpracy i zaangażowaniu w proces szczepień starosty koneckiego Grzegorza Pieca, punkt realizuje najwięcej szczepień dla mieszkańców spośród wszystkich placówek medycznych gmin powiatu koneckiego.

- Celem strategicznym naszego punktu jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowanie nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa - informuje Lilla Brożyna koordynator ds. szczepień COVID-19 szpitala w Końskich.

W związku z tym, iż Punkt Szczepień w ZOZ Końskie został uprawniony przez NFZ do szczepień populacyjnych, w Szpitalu odbywają się także zapisy na szczepienia osób urodzonych przed 1962 r.

Przypominamy - Jak wygląda rejestracja!

Punkt Powszechny czynny jest w godzinach od 8:00 do 19:00 przy ZOZ Szpital Specjalistyczny w Końskich, ul. Gimnazjalna 41b.

Zarejestrować na szczepienie można się na cztery sposoby:

  • zarejestruj się przez infolinię 989
  • zarejestruj się online na pacjent.gov.pl
  • zarejestruj się telefonicznie 41 390  23  87
  • wyślij SMS- 64 908 556- wyślij wiadomość o treści "Szczepimy się"

Obecnie dostępna szczepionka Pfizer, Johnson&Johnson

Wszystkich chętnych zapraszamy na szczepienia.