niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

55 lat pracy w koneckiej oświacie, takim nietuzinkowym dorobkiem zawodowym może się poszczycić Pani Helena Lasota, która 29 kwietnia 2021 r. odebrała pamiątkowy grawerton z rąk Starosty Koneckiego – Grzegorza Pieca. Co warto podkreślić, dziś taki staż pracy, to absolutnie wyjątkowe i unikalne zjawisko i niekoniecznie wynikające z braku motywacji, ale bardziej czasów w jakich przyszło nam żyć. Zmiany pokoleniowe, demografia, czy środowisko związane z pracą, ale i naszym najbliższym otoczeniem, niezwykle rzadko już sprzyjają takim możliwościom.

Pani Helena, pracując tylko przez ostatnie 28 lat jako główna księgowa w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Końskich służyła swoją wiedzą i zaangażowaniem. Jej „bagaż” doświadczeń z pewnością wypełniłby nie jedną książkę, gdzie można by było odnaleźć radę, na konkretne problemy z tej dziedziny.

„Pani Heleno życzę przede wszystkim zdrowia i tego, aby Pani nowa droga, droga odpoczynku emerytalnego, trwała równie długo, co Pani kariera zawodowa. Gratuluję wytrwałości zawodowej i codziennego zaangażowania, którym z pewnością obdarowywała Pani swoje miejsca pracy” – gratulował Starosta Konecki – Grzegorz Piec, wręczając jubilatce pamiątkowy grawerton w imieniu Zarządu Powiatu.

Staroście towarzyszył naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia – Krzysztof Stachera.

Jak podkreślała uhonorowana jubilatka, pierwsze kroki na zawodowej ścieżce stawiała w Warsztatach Szkolnych w 1966 roku, obecnie to ZSP Nr 1 w Końskich. Pani Helena przepracowała tam 27 lat, a od 1993 roku zawodowo związała się z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Końskich.

Paweł Kubiak