niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Dzień Edukacji Narodowej to z pewnością wyjątkowa chwila i okazja do złożenia podziękowań całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom Oświaty za codzienny trud wychowawczy kształtujący postawy i charaktery, młodych pokoleń Polaków. Dlatego też 13 października br. w przed dzień w/w święta na terenie Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli spotkali się dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy koneckiej Oświaty, by z rąk władz wojewódzkich, miejskich i powiatowych odebrać zasłużone gratulacje i wyróżnienia, wieńczące ich codzienny wysiłek w przekazywaniu wiedzy i doświadczenia ich podopiecznym i wychowankom.

Władze wojewódzkie reprezentowała Małgorzata Muzoł – świętokrzyski kurator Oświaty, władze miejskie reprezentowali: Krzysztof Obratański – burmistrz MiG w Końskich, oraz Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński – wiceburmistrzowie MiG w Końskich, natomiast władze samorządowe powiatu koneckiego reprezentowali: Bogdan Soboń – starosta konecki, oraz Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki.

„Jesteście Państwo wielką rodziną, która dalece wykracza poza obraz nauczyciela, nauczycielki siłaczki. To właśnie nauczyciele, rodzice, pracownicy niepedagogiczni naszych szkół i przedszkoli sprawiają, że nasze dzieci chcą się uczyć, chodzić do przedszkoli, zdobywać szlify w gimnazjach i szkołach ponadpodstawowych. Jestem przekonany, że możemy być dumni zarówno z naszych szkół, jak i ich absolwentów. Dziękuję wszystkim Państwu, że przyczyniliście się do tego, że gmina Końskie, że powiat konecki są bardzo wysoko w rankingach edukacyjnych. Jeżeli w edukacji będzie działo się dobrze, to również dobrze będzie działo się w państwie” - podkreślał Krzysztof Obratański – burmistrz MiG w Końskich.

„W tym uroczystym dniu ja największy prezent otrzymałam z powiatu koneckiego. Przyszła właśnie decyzja o stypendiach Ministra Edukacji Narodowej. Na 14 stypendiów przyznanych w województwie świętokrzyskim, aż 4 powędrują właśnie do Końskich. Otrzymali je stypendysta z Gimnazjum Nr 1, oraz 3 stypendystów z II LO im. Marii Curie - Skłodowskiej. Chciałabym podkreślić, że na sukces młodych pokoleń Polaków pracują wszyscy nauczyciele, którzy stanęli na ich drodze edukacyjnej. To piękny zawód, który wykonujemy w trudnych czasach, ale nigdy nie stracił on na swym znaczeniu” - mówiła Małgorzata Muzoł – świętokrzyski kurator Oświaty.

„My samorządowcy powiatu jesteśmy niezwykle dumni z naszych szkół ponadgimnazjalnych. Musimy jednak pamiętać, że każdy uczeń przechodzi cały proces edukacyjny począwszy już od przedszkola, a to niezwykle istotny element aby można było odnotowywać takie właśnie sukcesy. Samorządowcy powiatu koneckiego są dumni, że mają takie szkoły i takich nauczycieli” - zaznaczył Bogdan Soboń – starosta konecki.

„Nasz zawód, to zawód przyszłości, bowiem problemem w skali świata jest właśnie niedobór nauczycieli. To my nauczyciele pełnimy przewodnią rolę w procesie edukacji na wszystkich jej szczeblach i etapach. Czujemy się potrzebni i znamy swoją wartość. Domagamy się również zwiększenia nakładów państwa na edukację. Niedofinansowanie Oświaty rodzi problemy, których konsekwencje ponoszą uczniowie, ich rodzice, a także samorządy. Wysokiej jakości edukacja, to z pewnością warunek społecznego rozwoju” - mówiła Karolina Orłowska – Carmenate – prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Końskich.

Podczas uroczystości wręczono między innymi Medale Komisji Edukacji Narodowej, jak i Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wśród placówek Oświatowych podlegających samorządowi powiatu koneckiego Medalem Komisji Edukacji Narodowej wyróżniono następujących nauczycieli: Halinę Kowalczyk z ZSP Nr 3 w Końskich, Małgorzatę Muszczyńską z ZSP Nr 3 w Końskich, Piotra Muszczyńskiego z ZSP Nr 3 w Końskich, oraz Pawła Dziubę z II LO w Końskich.  Natomiast Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Jolanta Gad z II LO w Końskich.

Program artystyczno – wokalny zaprezentowały koneckie przedszkolaki, jak i młodzież z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli. Zgromadzeni goście wysłuchali również mini koncertu w wykonaniu Aleksandry Dunajskiej i Kariny Kamizeli, które zaprezentowały utwory muzyczne wykonane na flecie.